Kurzy ATAC

Wstęp / Co się u nas studiuje / Szumy uszne

Szumy uszne

Szumy uszne

Tinnitus (od łacińskiego tinnire – dźwięk) odnosi się do całej gamy dźwięków, które osoba cierpiąca odbiera jedynie subiektywnie. Problem ten zazwyczaj utrzymuje się przez długi czas i znacząco wpływa na jakość życia, gdyż utrudnia zdolność koncentracji na codziennych czynnościach. Osoby niepełnosprawne cierpią nie tylko psychicznie, ale także fizycznie z powodu złej jakości snu.

Szacuje się, że różne rodzaje szumów usznych dotykają około 17% światowej populacji.

Przyczyny powstawania są różne, najczęściej zlokalizowane są w uchu wewnętrznym, na słuchu   dróg oddechowych, szyi   kręgosłupa lub bezpośrednio w mózgu. Nie pojawiają się one losowo, ale są wynikiem:

  • nadmierne obciążenie   przesłuchanie
  • długoterminowy pobyt danej osoby   W   hałaśliwy   środowisko,
  • jego narażenie na stres,
  • przepracowany   itp.

Mogą również powstać w wyniku niektórych procesów metabolicznych   oraz choroby endokrynologiczne ( cukrzyca, choroby tarczycy ), prawdopodobnie spowodowane zmianami hormonalnymi.

Osoba dotknięta chorobą powinna przejść dokładne badanie laryngologiczne. W szczególnych przypadkach konieczne jest wykonanie badania RTG, rezonansu magnetycznego, badania metabolicznego, endokrynologicznego i ewentualnie okulistycznego.

Terapia szumów usznych jest indywidualna, najczęściej koncentruje się na:

1. Podawanie leków wazoaktywnych (substancji oddziałujących na światło naczyń krwionośnych poprzez bezpośrednie działanie na mięśnie gładkie ściany naczynia),

2. Terapia hałasem o niskim natężeniu.

Wpływ diety na szumy uszne

Niektóre składniki odżywcze korzystnie wpływają na aparat słuchowy. Często pracuje się z:

1. Wyższe dawki witaminy E, która ma zdolność regeneracji układu obwodowego   nerwowość

2. Przyjmowanie substancji zwiększających dopływ krwi do ucha wewnętrznego i poprawiających transmisję sygnału. Są to na przykład ekstrakty z miłorzębu japońskiego, które uznawane są za wysokiej jakości, jeśli są standaryzowane na zawartość ginkgoflawonoidów i laktonów terpenowych.

Ponadto warto monitorować obecność wapnia i magnezu w diecie, gdyż pierwiastki te wpływają na pracę układu nerwowego.

Co o badaniu mówią nasi absolwenci

Mgr. Martina Wilczkeová

Jestem bardzo wdzięczna, że mogłam skorzystać z kursu Pana Martina Jelínka. Byłem pod wrażeniem doskonale przetworzonej treści, informacji, które uzupełniają się i tworzą całość. Wszystko jest widziane i prezentowane w odpowiednim kontekście. Najbardziej podoba mi się to, że rozwiązano widok jedzenia złożoność człowieka, łączy w sobie jego naturę fizyczną, umysłową i emocjonalną. Nauczyłam się myśleć o jedzeniu w inny sposób niż tylko o konieczności i doświadczeniu jedzenia. Dziś myślę o tym, jak jem, w jakim jestem stanie emocjonalnym i wiem, jak poszczególne pokarmy będą się zachowywać w moim organizmie. Poprzez dietę stałam się odpowiedzialnym kreatorem swojego zdrowia. I wykorzystuję tę wiedzę także przy układaniu jadłospisu dla mojej rodziny, a także w pracy jako koordynatorka programu Naprawdę Zdrowo szkoły.

Ing. Hana Pechová

Od wielu lat interesuję się żywieniem, dlatego zdecydowałam się na to pole do startu na ścieżce kariery dietetyka. Więc zacząłem szukałem wysokiej jakości kursu w Internecie, co było dość trudnym zadaniem. Nie chciała Ja jestem skończyć jako tzw. bystry dowcip, który papuguje wyuczone zwroty. Dlatego ja Kursy ATAC, które opierają się na holistycznym podejściu do do osoby. Spodobało mi się połączenie z tradycyjną medycyną chińską, w formie online studia i system map myśli, które zmuszały mnie do codziennej nauki Patrzeć. Teraz przygotowuję się do własnej praktyki i kontynuuję naukę. Kurs Mogę tylko polecić doradcę żywieniowego, jest naprawdę precyzyjnie ułożony.

Božena Kratzerová

Wierzę, że nic w życiu nie dzieje się przez przypadek. Byłam na urlopie macierzyńskim i Czytając wiadomości w Internecie, rzuciła mi się w oczy reklama kursów Atac. Kiedy to to był już setny raz, więc przyjrzałem się bliżej stronom i zaczęło się ode mnie żeby wzbudzić entuzjazm, dlaczego nie kurs dietetyka? Daję od kilku lat znajomym przepisy na pełnoziarniste desery, dania warzywne, porady pielęgnacyjne dieta......ale nie mam na to żadnego fachowego wsparcia, może tylko mnóstwo książek w mojej bibliotece :) Kurs prowadzony przez pana Jelínka to przeżycie. Ona dowiedziała się Nawiązałem połączenia, których mi brakowało. Spotkałem wielu ludzi w nastroju na tej samej fali. Nabrałam pewności, że mogę spełnić swoje marzenie i zostać w przyszłości dietetykiem, bo nawet po ukończeniu kursu można pytania są nadal konsultowane, dzięki czemu masz dodatkowe wsparcie również podczas wprowadzania wiedzy specjalistycznej ćwiczyć. Kurs mogę tylko polecić każdemu, kto ma podobne marzenie jak ja.