Kurzy ATAC

Wstęp / Jak uczyć się u nas / Jaki nacisk kładziemy na alternatywne trendy żywieniowe?

Jaki nacisk kładziemy na alternatywne trendy żywieniowe?

Alternatywne kierunki żywieniowe

Po prostu świetnie. Z jednego prostego powodu, który kryje się w zasadach Strefy Optymalnego Funkcjonowania (ZOF).

Każda osoba ma własną indywidualność metaboliczną i znaczne zdolności adaptacyjne. Z ludzkiego punktu widzenia oznacza to, że potrafimy dostosować się do wielu sytuacji. Dotyczy to również jedzenia.

Człowiek został stworzony przez naturę jako wszystkożerca.

Oznacza to, że nasz przewód pokarmowy jest w stanie wchłonąć wszystko, co jest jadalne, a następnie to przetworzyć.

Jako istota złożona z ciała i umysłu, mamy także zdolność do rozwoju. Ludzka świadomość ma wolną wolę, która w przeciwieństwie do zwierząt daje nam wybór.

Wybory w wyborze tego, co i jak jemy.

Co więcej, żyjemy w czasach, które pozwalają na to z dużo większym potencjałem, niż mogli sobie na przykład wyobrazić nasi rodzice.

Czy wiesz, co mają wspólnego Eskimos żyjący na Grenlandii i mongolski pasący bydło na szerokich równinach?

Odpowiedź tutaj jest prosta – ograniczony wybór w obszarze cateringu. Dopóki nie zmienią środowiska, w którym do tej pory żyli, nigdy nie zaznają wolności w postaci innej formy pożywienia niż ta, jaką oferują im warunki, w jakich żyją. Nie mają szans, bo w ich rzeczywistości nie ma dostępu do niezbędnej żywności, na której można zbudować nową dietę, która jednocześnie nie będzie sobie szkodzić.

Ale większość z nas ma taką opcję i wielu chętnie z niej korzysta. Problem w tym, że tylko niewielki procent z nich faktycznie wie, co robi. Znają więc możliwe konsekwencje swoich działań.

Ogólnie rzecz biorąc, gdy tylko dokonamy jakiejkolwiek zmiany (nawet w diecie), musimy spodziewać się reakcji. Kiedy przestajemy jeść cokolwiek, w diecie zostaje „pusta przestrzeń”, którą należy wypełnić. Jeśli nie zrobimy tego świadomie (celowo), zawsze stanie się to automatycznie w oparciu o reakcje uwarunkowanych potrzeb metabolizmu i wywołanych emocji.

Niezależnie od tego, czy mówimy o różnych formach wegetarianizmu, dietach paleo czy innych dietach niskowęglowodanowych, zawsze należy świadomie skierować te wysiłki we właściwym kierunku. Przystosowalność metaboliczna, która jest dana każdemu człowiekowi, to bilet do świata nieograniczonych możliwości form i sposobów odżywiania.

Co o badaniu mówią nasi absolwenci

Božena Kratzerová

Wierzę, że nic w życiu nie dzieje się przez przypadek. Byłam na urlopie macierzyńskim i Czytając wiadomości w Internecie, rzuciła mi się w oczy reklama kursów Atac. Kiedy to to był już setny raz, więc przyjrzałem się bliżej stronom i zaczęło się ode mnie żeby wzbudzić entuzjazm, dlaczego nie kurs dietetyka? Daję od kilku lat znajomym przepisy na pełnoziarniste desery, dania warzywne, porady pielęgnacyjne dieta......ale nie mam na to żadnego fachowego wsparcia, może tylko mnóstwo książek w mojej bibliotece :) Kurs prowadzony przez pana Jelínka to przeżycie. Ona dowiedziała się Nawiązałem połączenia, których mi brakowało. Spotkałem wielu ludzi w nastroju na tej samej fali. Nabrałam pewności, że mogę spełnić swoje marzenie i zostać w przyszłości dietetykiem, bo nawet po ukończeniu kursu można pytania są nadal konsultowane, dzięki czemu masz dodatkowe wsparcie również podczas wprowadzania wiedzy specjalistycznej ćwiczyć. Kurs mogę tylko polecić każdemu, kto ma podobne marzenie jak ja.

Radek Pelikán

Kiedy jakiś czas temu szukałam profesjonalnego kursu na temat zdrowego odżywiania i doradztwo żywieniowe, dlatego zainteresowała mnie oferta kursów ATAC od razu, głównie ze względu na obszerną treść i fakt, że nią nie jest weekendowe „kursy awaryjne”. Kurs na konsultanta żywieniowego jest naprawdę bardzo kompleksowy, ma szeroki zakres i jest dobrze i starannie zmontowany. Dotyczy wszystkich obwodów, które należą do dziedziny prawidłowego odżywiania. Kurs z pewnością jest odpowiedni i satysfakcjonujący zarówno dla osoby chcącej zawodowo zająć się doradztwem żywieniowym, jak i dla tych, którzy chcą po prostu poprawić swoje lub swoje nawyki żywieniowe znajomości. Bardzo podoba mi się kompleksowe podejście do jedzenia, które v nacisk położony jest na cały kurs, a także pozytywne nastawienie i otwartość na alternatywy sposobów odżywiania, takich jak weganizm i inne alternatywne kierunki. Na początku trochę się obawiałem pracy z mapami myśli, ponieważ Nigdy wcześniej ich nie spotkałem. Ale zmartwienia były niepotrzebne, to wszystko doskonała metoda, która ma szersze zastosowanie niż tylko nauka. Cieszę się, że Natknąłem się na firmę ATAC i jej kursy, a wraz z nią osobę Mgr. Martina Jelínek, to prawdziwa ekspertka i to, co robi, naprawdę robi on rozumie. I nie jest to tylko kierunek w dziedzinie żywienia. Mam je wszystkie w domu jego książki, które również są doskonałe. Lubię go słuchać filmy tematyczne. Bardzo zainteresowała mnie oferta innych kursów, także skupiających się na innych obszarach, takie jak mowa ciała czy siła myśli. Wierzę, że są równie wspaniali i wzbogacające, jak kursy poświęcone wyłącznie doradztwu żywieniowemu.

Mgr. Petr Maršoun

Mimo, że zdrowym odżywianiem zajmuję się od wielu lat, brakowało mi wszechstronnego wykształcenia, aby uzupełnić braki w swojej wiedzy. Cieszę się, że wybrałam kurs Doradca Żywienia i Suplementacji. Dowiedziałam się wielu informacji nie tylko na temat odżywiania. Dostęp Mgr. Jelínka jest inspirująca, a cały kurs był bardzo interesujący. Nauka odbyła się w miłej atmosferze. Bardzo doceniam fakt, że współpraca nie kończy się na kursie, ale trwa dzięki sekcji absolwentów. Z pewnością nie był to mój ostatni kurs z Mgr. Płowy.