Kurzy ATAC

Wstęp / Jak uczyć się u nas / Wskaźnik sukcesu absolwentów

Wskaźnik sukcesu absolwentów

Wskaźnik sukcesu absolwentów

Organizowane przeze mnie kursy są przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców. Jako osoba „niepełnosprawna klasycznie” wiem, że nie każdy ma ochotę nastawić swój umysł na dostarczanie nowych informacji i tym samym poddać się w procesie edukacyjnym stresowi związanemu z nieznanym. Po prostu nie każdy chce się uczyć i uczyć nowych rzeczy, najczęściej kryje się za tym strach i złe doświadczenia z przeszłości.

Moją pierwotną intencją było zapewnienie edukacji profesjonalistom – dietetykom, sprzedawcom artykułów spożywczych, sportowcom i ich trenerom. Szybko jednak okazało się, że kursami interesują się głównie „normalni” ludzie. Czyli ci, którzy studiują, aby poprawić jakość swojego życia, nie realizując się zawodowo w tym obszarze.

Dlatego też sukcesy absolwentów należy oceniać w nieco innej skali niż zawodowa. W tym kierunku można szukać logicznych zależności i powiązań:

Wiadomo na przykład, że na kursy zgłaszają się osoby chcące studiować. Chcą więc zmienić coś w swoim życiu i pójść do przodu w rozwoju. Większość kursów w naszej ofercie trwa jeden miesiąc, najdłuższe to pół roku.

Interesujące jest obserwowanie, jak w trakcie badania zmieniają się preferencje większości jego uczestników. Głównie w obszarze zwyczajów zakupowych, przygotowywania nowych przepisów i relacji z konsumpcją żywności.

Kolejną ciekawą rzeczą z punktu widzenia „sukcesu” badania jest naturalna i nieplanowana redukcja masy ciała u osób, które mają dużo do stracenia. Sztuczka polega na tym, że w trakcie nauki preferencje żywieniowe automatycznie zmieniają się w duchu tego, czego uczymy się na kursach. Nie mając zamiaru się odchudzać i próbować różnych systemów żywieniowych (które notabene są przedmiotem badania), poprzez ciągłe wprowadzanie prostych zasad w jedzeniu, stwierdzają, że pod koniec badania są bogatsi o wiele informacji a przy tym „szczuplejszy” o kilka zbędnych kilogramów.

Ważne jest również, aby porozmawiać o sukcesie i znaczeniu studiowania w powiązaniu z tym, jak wpływamy na nasze otoczenie. Wciąż mówimy o większości studentów, którzy mają zupełnie inną misję życiową niż profesjonalne doradztwo z zakresu żywienia. Zmieniając swoje nawyki, wpływają także na swoje otoczenie – rodzinę, przyjaciół, znajomych… Większość z nich robi to nieświadomie. Nie bez powodu istnieje powiedzenie „Przykłady prowadzą”.

W tej koncepcji można zatem stwierdzić, że sukces absolwentów naszych kursów odbywa się przede wszystkim w zakresie własnych zmian wewnętrznych, poprzez które następnie wpływają na swoje otoczenie.

Mówienie o sukcesach naszych absolwentów w praktyce doradztwa zawodowego jest względne. Jeśli ktoś zdecyduje się zarabiać na poradnictwie żywieniowym, jego sukces zależy od kilku czynników:

Oprócz konieczności posiadania dobrego biznesplanu, ducha biznesu i braku strachu przed podejmowaniem ryzyka, czynnikiem decydującym o sukcesie jest system pracy z klientem i umiejętność zaspokajania jego wymagań.

W tym biznesie wiedza specjalistyczna jest nieco na uboczu. Nie żeby nie była ważna, wręcz przeciwnie. Jednak w konkurencyjnym środowisku rynkowym wygrywają przede wszystkim umiejętności marketingowe (które na szczęście obejmują wspomnianą wiedzę specjalistyczną). Sukcesy absolwentów kursów można na bieżąco monitorować na stronie www.nutrikursy.pl/absolwenci.

Co o badaniu mówią nasi absolwenci

Zdeňka Čubrová

Po dokładnym rozważeniu wybrałam kurs przekwalifikacyjny „Konsultant Żywieniowy”. przeglądając wszystkie oferty na rynku. Szczególnie podobało mi się podejście holistyczne, Od lat interesuję się medycyną naturalną i bliskie jest mi spojrzenie holistyczne człowiek i jego zdrowie. Treść kursu odpowiadała temu – wszyscy trzej wykładowcy przekazali nam wiedzę i informacje z różnych punktów widzenia, a nie tylko tych zwyczajowych przedstawione, łącząc różne aspekty w kontekst i jednocześnie przegląd, żebyście nie zwariowali :). Otworzyły się przede mną nowe widoki na celę rozległość tej dziedziny i dlatego zdecydowałem się kontynuować studia półroczny kurs „Doradca ds. żywienia i suplementacji”. Dziękuję więc mgr. Martin Jelínek, MUDr. Pavlo Dvorský i inż. Martinowi Škábowi za to, że jest pożyteczny wykładów i, co nie mniej ważne, pani Jitce Pořízkovej za wspaniałą organizację praca.

Petr Pleschinger

Myślę, że po ukończeniu tego kursu nie sposób powstrzymać się od zmiany zdania na temat tego, co zwykle jesz. Codzienny zalew reklamami bardzo wypacza opinię o tym, co jest korzystne dla danej osoby. Działają w oparciu o zasadę, że kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą. Po 6 miesiącach kursu każdy uczestnik na pewno choć trochę zmieni swoją dietę. Jednocześnie każda lekcja kursu przynosi coraz więcej pytań. Dlatego z uśmiechem patrzę na kursy, które obiecują opanować to zagadnienie w tydzień, a nawet w weekend. Zdecydowanie istnieje potrzeba dalszego rozwijania zdobytej tutaj wiedzy. Jest zupełnie obojętne, czy ktoś po ukończeniu tego kursu będzie zarabiał na doradztwie, czy nie. Zdecydowanie warto zainwestować w przedłużanie życia i unikanie chorób wynikających ze złej diety.

Ing. Eva Kusová

Od kilku lat pracuję w świecie zdrowia, fitnessu i dobrego samopoczucia. Pogłębiam swoją wiedzę studiując indywidualne kursy z zakresu żywienia. Odżywianie w sporcie poprzez kursy Atac przypadło mi do gustu, gdyż zajęcia sportowe stały się dla mnie niezbędnym sposobem na relaks, odpoczynek i praktykę zawodową. Jedną z najważniejszych umiejętności Konsultanta Żywieniowego jest umiejętność kompleksowego myślenia w kontekstach prowadzących do wyznaczonych celów. To właśnie tę umiejętność najbardziej cenię na kursie. Chciałbym podziękować Martinowi Jelínkowi za jego wyjątkowe podejście i spojrzenie na problem oraz za przedstawiony przez niego wyjątkowy kurs.