Kurzy ATAC

Trening na żywo – dinozaury dzisiejszych czasów?

Alternatywne kierunki żywieniowe

Jako osoba urodzona w ostatnim tysiącleciu i wychowana w systemie szkolnym poprzedniego reżimu, jestem przyzwyczajona do żywego kontaktu z nauczycielem. Nie żebym miał coś przeciwko nowoczesnym systemom nauczania zbudowanym na platformach internetowych. Dokładnie odwrotnie. Otaczają nas wygody i możliwości ery informacyjnej, a co do zasady rozwoju, bylibyśmy przeciwko sobie, gdybyśmy nie podążali w tym kierunku.

Kiedy na początku tego stulecia zaczynałem wykładać i konsultować, co stopniowo zaowocowało kursami, nigdy nie przypuszczałem, że za kilka lat spotka mnie fala zainteresowania nauką w zaciszu domu.

I nic dziwnego:

  • Kto oparłby się pokusie zasiadania do nauki w momencie, gdy ma na to czas lub gdy mózg jest przygotowany na otrzymywanie i wchłanianie nowych informacji?
  • Nie musimy przeciskać się w ławce z innymi słuchaczami i dociskać pupą do twardego krzesła.
  • Nie trzeba podróżować „pół świata” i narażać się na korki i spóźnienia.

Te i wiele innych powodów zniechęcają dziś coraz więcej potencjalnych osób zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy w sposób doświadczony.

Z kolei studia online, które opierają się na możliwości studiowania według własnego planu zajęć, mają sporo zalet. Jako osoba „odzwyczajona” od systemów nauczania off-line od konieczności słuchania wykładowców, którzy „walczą” między sobą o tytuły „zaklinacza węży” czy „choleryka agresora”, wiem, jak kusząca jest myśl o niechodzeniu gdziekolwiek i jak sobie wyobrażam, dostosowując swoje życie studyjne do własnego Na pierwszy rzut oka wydaje się więc, że karty zwróciły się w wyraźnie określonym kierunku.

Mimo że wraz z całym zespołem staramy się iść z duchem czasu, wiem, że jeśli chodzi o nauczanie, jestem po prostu „starą szkołą”. Racjonalność podpowiada mi, że systemy online są dziś „zielone”. A statystyki w zakresie zainteresowania konkretnymi kursami jednoznacznie to potwierdzają. Na przykład trzy lata temu stosunek liczby studentów uczestniczących w kursach na żywo do kursów online wynosił około 80:20. Dziś jest dokładnie odwrotnie.

Ale emocjonalnie wiem, że szkolenia na żywo, czyli osobisty kontakt z wykładowcą i możliwość dyskusji na tematy, które mnie w danej chwili interesują, tylko częściowo zastąpią studia online. Oto kilka powodów:

  • Energia każdego wydarzenia na żywo jest nieprzekazywalna i nie da się jej przekazać poprzez systemy online.
  • Możliwość rozmowy z nauczycielem i od razu zapytania o to, co muszę wiedzieć, nie jest możliwa poprzez Poradnictwo online.
  • Możesz także dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi studentami tylko na żywo.

Najbardziej interesujący ze względów akademickich kierunek Doradca Żywieniowy cierpi na wszystkie wyżej opisane „choroby”. Coraz więcej osób jest zainteresowanych nauką w domu. Jest oczywiście zrozumiałe, że studenci zagraniczni, czyli osoby z komplikacjami w podróży, nie mają innego wyjścia i dla nich wybór formy kursu jest całkowicie jasny. Ale pozostała większość ma wybór. Śmiało powiem, że są przeciwko sobie, bo idą po najmniejszej linii oporu. Nawet gdybym starał się jak mogłem, nie jestem w stanie zaprojektować wersji online tego kursu w taki sposób, aby naprawdę w pełni zastąpiła jego wersję na odległość, która obejmuje comiesięczne sesje szkoleniowe na żywo. Nagrania wideo, które zastępujemy wykłady na żywo z Doradcą on-line, mają ogromne znaczenie, ale nie zastąpią spotkań na żywo i osobistego kontaktu z wykładowcą i innymi studentami.

Jakie są największe różnice?

  • Są co najmniej dwukrotnie dłuższe niż nagranie wideo.
  • Pomimo jasno określonego programu, wykłady na żywo idą w nieco innym kierunku pod względem informacyjnym dla poszczególnych wycieczek. Nie jest to kontrolowane przez moją małość, ale przez uczniów. Tutaj zajmujemy się tematami, które ich naprawdę interesują i muszą się dalej rozwijać w tych kierunkach.
  • Mając na uwadze kameralną atmosferę tych wydarzeń, zawsze odpowie na wszystkie pytania.
  • Podczas spotkań na żywo zawsze jest miejsce na symulację rzeczywistych działań doradczych. Natomiast na kursie online, jako wykładowca, nie mam możliwości pokazania na żywo, jak poradnictwo żywieniowe może odbywać się w praktyce.

W tym względzie zobowiązana jestem stwierdzić, że zdalna wersja Doradcy Żywieniowego jest krokiem cenniejszym od „wygodniejszej” formy on-line. I mówię to z pełną świadomością, że internetowa wersja Doradcy jest o wiele skuteczniejsza w sprzedaży.

mgr inż. Marcin Jelínek

Co o badaniu mówią nasi absolwenci

Lucie Hermanová

Tym samym chciałbym Wam podziękować, że mogłem stać się chociaż małą częścią „rodziny ATAC” :-) Ostatnie półrocze było nieco bardziej wymagające, ale też bardzo owocne. Studia bardzo mi się podobały i dosłownie pochłaniałam każdą nową informację. Dzięki informacjom, które miałam okazję przedostać się przez studia, moje życie pójdzie teraz w innym, lepszym kierunku. To, co najbardziej mi się podobało w kursie – poza tym, że kurs Pana Jelínka jest najbardziej wszechstronny w naszym kraju – to wyjątkowa gra edukacyjna ZOF. Uczeń ma możliwość wypróbowania jak powinno wyglądać menu na danej lekcji. Gra natychmiastowo ocenia błędy popełnione przez ucznia , dzięki czemu można od razu szukać korekty i zbliżyć się do wyimaginowanego „idealnego” menu. Polecam ten kurs każdemu, komu nie jest obojętne zdrowie swoje i swoich bliskich. Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na Wasz kurs

Radek Pelikán

Kiedy jakiś czas temu szukałam profesjonalnego kursu na temat zdrowego odżywiania i doradztwo żywieniowe, dlatego zainteresowała mnie oferta kursów ATAC od razu, głównie ze względu na obszerną treść i fakt, że nią nie jest weekendowe „kursy awaryjne”. Kurs na konsultanta żywieniowego jest naprawdę bardzo kompleksowy, ma szeroki zakres i jest dobrze i starannie zmontowany. Dotyczy wszystkich obwodów, które należą do dziedziny prawidłowego odżywiania. Kurs z pewnością jest odpowiedni i satysfakcjonujący zarówno dla osoby chcącej zawodowo zająć się doradztwem żywieniowym, jak i dla tych, którzy chcą po prostu poprawić swoje lub swoje nawyki żywieniowe znajomości. Bardzo podoba mi się kompleksowe podejście do jedzenia, które v nacisk położony jest na cały kurs, a także pozytywne nastawienie i otwartość na alternatywy sposobów odżywiania, takich jak weganizm i inne alternatywne kierunki. Na początku trochę się obawiałem pracy z mapami myśli, ponieważ Nigdy wcześniej ich nie spotkałem. Ale zmartwienia były niepotrzebne, to wszystko doskonała metoda, która ma szersze zastosowanie niż tylko nauka. Cieszę się, że Natknąłem się na firmę ATAC i jej kursy, a wraz z nią osobę Mgr. Martina Jelínek, to prawdziwa ekspertka i to, co robi, naprawdę robi on rozumie. I nie jest to tylko kierunek w dziedzinie żywienia. Mam je wszystkie w domu jego książki, które również są doskonałe. Lubię go słuchać filmy tematyczne. Bardzo zainteresowała mnie oferta innych kursów, także skupiających się na innych obszarach, takie jak mowa ciała czy siła myśli. Wierzę, że są równie wspaniali i wzbogacające, jak kursy poświęcone wyłącznie doradztwu żywieniowemu.

Ivan Rajkó

Długo szukałam kursu idealnego dla mnie, ale na Słowacji nie znalazłam nic tak wszechstronnego jak ten kurs. Kurs przerósł moje oczekiwania i będzie mi go naprawdę brakować. Wiedzę o Ajurwedzie wykorzystuję w życiu osobistym i na pewno wykorzystam ją także u moich klientów. Po ukończeniu kursu mam zupełnie inne spojrzenie na odżywianie i jestem bardzo się z tego cieszę.Dziękuję panu Jelínkowi i jego zespołowi za wszystko.